$85 a week. I buy the same thing every week, so unless something is on sale it's $85 a week. I have bought $100 of turkey that was 1/2 off or $100 worth of steak tgat has been on sale.
$85 a week. I buy the same thing every week, so unless something is on sale it's $85 a week. I have bought $100 of turkey that was 1/2 off or $100 worth of steak tgat has been on sale.
I'm at costco every couple of weeks and if I had to break it down by just food for Cindee and I it would be about $100 a week. That's just chicken, beef and turkey.
Groceries in general for two boys who eat everything is a whole other budget.
$85 a week. I buy the same thing every week, so unless something is on sale it's $85 a week. I have bought $100 of turkey that was 1/2 off or $100 worth of steak tgat has been on sale.
yep it doesn't cost me much either...for just myself maybe 50-60 a week...i actually spend more cash eating out and fast food for extra calories than grocery store when bulking...cutting, that's a whole other story...double a week but i still don't buy all the expensive shit...i like generics and i like stuff that's NOT organic...organic is a big scam and ripoff considering 80% of organics come from countries where "organic" is really the us's NORMAL food standards...so it's not really organic like people would think
This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.